ME-kval.-ženy: Slovenky zdolali domáce Belgicko 63:54

05.07.2012 Celý región

Brusel 4. júla (TASR) - Slovenské basketbalistky zvíťazili v Bruseli v stredajšom kvalifikačnom zápase o postup na ME 2013 vo Francúzsku nad domácim výberom Belgicka 63:54. Slovenky zaznamenali už štvrtú výhru v C-skupine a figurujú v nej priebežne na 2. mieste.

Zverenky Ivana Vojtka sa najbližšie predstavia v sobotu 7. júla na palubovke v Poprade, kde nastúpia proti Litve (18.00).

Z každej z piatich päťčlenných skupín postúpia na európsky šampionát po dve najúspešnejšie reprezentácie.

C-skupina:

Belgicko - SLOVENSKO 54:63 (36:28)
Štvrtiny: 20:15, 16:13, 9:23, 9:12.
Najviac bodov Belgicka: Mayomboová 11, Strubbeová 8 - zostava a body SR: Jalčová 13, Kupčíková 8, Jurčenková 7, Lukačovičová 2, Kubatová 1 (Vyňuchalová 14, Tetemondová 12, Kmeťová 4, Černáková 2, Minčíková, Sujová)
TH: 7/14-11/18
fauly: 14:19
trojky 3:4.

Duel bol od začiatku vyrovnaný a po úspešnom pokuse Černákovej v piatej minúte svietilo na tabuli skóre 9:9. V závere prvej štvrtiny však domáce hráčky zabrali a vytvorili si päťbodový náskok 20:15. Slovenky ho rýchlo stiahli na jeden bod a tak to bolo až do štrnástej minúty (23:24). Potom ale opäť úradovali Belgičanky, ktoré vyhrali prvý polčas 36:28. Osembodový náskok si udržiavali až do 25. minúty, ale potom sa Slovensky sériou siedmich bodov dotiahli na 39:40 a po následnej trojke Tetemondovej sa dokonca dostali do vedenia 42:40. Bodový účet tretej štvrtiny uzavrel trestný hod Vyňuchalovej, po ktorom Slovenky viedli už 51:45. Zverenky trénera Ivana Vojtka si už ponúknutú šancu nedali vziať a išli tvrdo za víťazstvom. Štyri minúty pred koncom viedli 59:49 a po záverečnej siréne sa radovali z triumfu 63:54.